1. Sahibinden Airsoft, airsoft oyuncaklarının ve ekipmanlarının satışını gerçekleştirmek ve satıcı ile alıcının iletişim kurmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş ücretsiz bir platformdur.
 2. Satılan ürünlerin kalitesi, sağlamlığı, çalışırlığı vb. gibi durumlar tamamen satıcı ile alıcı arasındaki güven esasına dayalıdır.
 3. İlan açıklamalarında sunulan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, bütünlüğü ve/veya kalitesi konusunda Sahibinden Airsoft hiçbir sorumluluk taşımaz.
 4. İlan başlığında ve ilan açıklamalarında sadece ürün hakkında bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlere reklam içerikli yazı ve link eklenmesi yasaktır.
 5. Yayınlanmak istenen ilanda kullanılan fotoğraflar satılan ürüne ait olmak zorundadır.
 6. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları ve/veya farklı web sitelerinin link ya da isimlerinin yer alması yasaktır.
 7. Site içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğraf ve/veya fotoğraflarını kullanmak yasaktır.
 8. sahibindenairsoft.com’da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.
 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim/resimlerin ikinci bir ilanda kullanılması yasaktır.
 10. Satılık ürünler için temsili fiyat vermek yasaktır.
 11. Satıcı ve Alıcı arasında oluşabilecek hiçbir olumsuz durumdan Sahibinden Airsoft sorumlu değildir.
 12. Sahibinden Airsoft üzerinden ateşli silah satışı ve 18 yaşından küçüklere satış yapmak yasaktır. Aksi harekette bulunan kullanıcılar belirlenmesi durumunda platformdan uzaklaştırılacaktır.
 13. Web sitesi içeriği değişebilir ve/veya hiçbir kişi ve/veya kurum/firma için bağlayıcı değildir.
 14. Sahibinden Airsoft, ilan/ilanlar ve/veya sayfa/sayfaların bazı kısımlarını ve/veya içeriğin tamamını özel bir bildirimde bulunmadan ve/veya kurallara aykırı olduğu takdirde değiştirme, içeriğe eklenti yapma, silme ve/veya yayını geçici ve/veya sürekli olarak kaldırma hakkını saklı tutar.
 15. Sahibinden Airsoft’u kullanarak ilan vermek isteyen ve/veya ürün almak isteyen tüm satıcılar ve/veya alıcılar bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.
 16. İşbu İlan Verme Kuralları, bu açıklamayla ilintili web sitesinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilmelidir. Bu metnin bazı maddeleri ya da metindeki bir takım ifadeler, yürürlükteki mevzuata kısmen ve/veya tamamen uymuyorsa, kısmen ve/veya tamamen uymaz hale gelmişse, bu durum belgenin geri kalan kısmının içerik ve/veya geçerliliğini etkilemez.